در حال بارگزاری وبسایت فارسی کاتولیک...


زمان بندی برنامه های امروز رادیو فارسی کاتولیک

«دسترسی به آرشیو رادیو از اینجا»

سخن امروز پاپ

----

مراسم قربانی مقدس در شهر رم (ساعت 7 صبح به وقت محلی - 9 به وقت ترکیه - 10:30 به وقت تهران)

 

 


هر صبح، خدا  می آید تا ما را هر کجا که هستیم پیدا کند. او ما را به برخاستن از این دنیا، فرا می خواند. تا نگاه کنیم و پی ببریم که ما برای بهشت ساخته شده ایم.

 

پاپ فرانسیس

------

 

 


 

دوستان و همراهان گرامی ، تمامی آرشیو فایلهای صوتی را بنا به دلایلی حذف میکنیم و بزودی آرشیو دوباره در دسترس قرار خواهد گرفت. از صبوری شما سپاسگذاریم.
تا برطرف شدن مشکل میتوانید دو لینک ذیل به فایلهای رادیو فارسی کاتولیک در تلگرام مراجعه فرمائید.

لینک تلگرام تعالیم فارسی کاتولیک 

لینک کانال فارسی کاتولیک در تلگرام برای دسترسی به فایلهای قدیمی رادیو فارسی کاتولیک 

 

نان روزانه

📚 قرائت چهارشنبه  - ۳ ژوئن ۲۰۲۰ - ۱۴ خرداد ۱۳۹۹

 

قرائت اول  -   دوم تيموتائوس 1 /1-3 و6-12
(به ياد تو مي‌آورم‌ كه‌ آن‌ عطاي‌ خدا را كه‌ به وسيله‌ گذاشتن‌ دست­هاي‌ من‌ بر تو است‌ برافروزي‌.)
بخشي از رساله دوم پولس رسول به تيموتائوس
پولس‌ به‌ اراده‌ خدا رسولِ مسيح‌ عيسي‌، برحسب‌ وعده‌ حياتي‌ كه‌ در مسيح‌ عيسي‌ است‌، فرزند حبيب‌ خود تيموتائوس‌ را فيض‌ و رحمت‌ و سلامتي‌ از جانب‌ خداي‌ پدر و خداوند ما عيسي‌ مسيح‌ باد. شكر مي‌كنم‌ آن‌ خدايي‌ را كه‌ از اجداد خود به‌ ضمير خالص،‌ بندگي‌ او را مي‌كنم‌، چونكه‌ دائماً در دعاهاي‌ خود تو را شبانه‌روز ياد مي‌كنم‌، لهذا به ياد تو مي‌آورم‌ كه‌ آن‌ عطاي‌ خدا را كه‌ به وسيله‌ گذاشتن‌ دست­هاي‌ من‌ بر تو است‌ برافروزي‌. زيرا خدا روح‌ جبن‌ را به‌ ما نداده‌ است‌ بلكه‌ روح‌ قوت‌ و محّت‌ و تأديب‌ را. پس‌ از شهادت‌ خداوند ما عار مدار و نه‌ از من‌ كه‌ اسير او مي‌باشم‌، بلكه‌ در زحمات‌ انجيل‌ شريك‌ باش‌ برحسب‌ قوت‌ خدا، كه‌ ما را نجات‌ داد و به‌ دعوت‌ مقدس‌ خواند نه‌ به‌ حسب‌ اعمال‌ ما بلكه‌ برحسب‌ اراده‌ خود و آن‌ فيضي‌ كه‌ قبل‌ از قديم‌الايام‌ در مسيح‌ عيسي‌ به‌ ما عطا شد. اما الحال‌ آشكار گرديد به‌ ظهور نجات‌دهنده‌ ما عيسي‌ مسيح‌ كه‌ موت‌ را نيست‌ ساخت‌ و حيات‌ و بي‌فسادي‌ را روشن‌ گردانيد به وسيله‌ انجيل‌، كه‌ براي‌ آن،‌ من‌ واعظ‌ و رسول‌ و معلمِ امت‌ها مقرر شده‌ام‌. و از اين‌ جهت‌ اين‌ زحمات‌ را مي‌كشم‌ بلكه‌ عار ندارم‌ چون‌ مي‌دانم‌ به‌ كه‌ ايمان‌ آوردم‌ و مرا يقين‌ است‌ كه‌ او قادر است‌ كه‌ امانت‌ مرا تا به‌ آن‌ روز حفظ‌ كند.
اين است سخن خدا. - خدا را سپاس باد.
 
مزمور برگردان  -   مزمور 123
- دعای خود را، ای خداوند، به سوی تو برمی­افرازم!
به‌ سوي‌ تو چشمان‌ خود را برمي‌افرازم‌، 
اي‌ كه‌ بر آسمان­ها جلوس‌ فرموده‌اي‌!  
اينك‌ مثل‌ چشمان‌ غلامان‌ 
به‌ سوي‌ آقايان‌ خود 
- دعای خود را، ای خداوند، به سوی تو برمی­افرازم!
مثل‌ چشمان‌ كنيزي‌ 
به‌ سوي‌ خاتون‌ خويش‌، 
همچنان‌ چشمان‌ ما به‌ سوي‌ يهوه‌ خداي‌ ماست‌ 
تا بر ما كرم‌ بفرمايد. 
- دعای خود را، ای خداوند، به سوی تو برمی­افرازم!
 
سرود قبل از انجيل   -   ر.ک مرقس 12 /27
هللويا- ما می­دانیم  مردگان بر خواهند خاست، 
زیرا خداي ما، خدای‌ مردگان‌ نيست‌، بلكه‌ خداي‌ زندگان‌. - هللويا.
 
انجيل    - مرقس 12 /18-27
(او خداي‌ مردگان‌ نيست‌، بلكه‌ خداي‌ زندگان‌ است‌.)
بخشي از انجيل مرقس      - درود بر تو اي خداوند.
در آن ایام، صدوقيان‌ كه‌ مي‌گويند "رستاخيزي‌ وجود ندارد"، نزد وي‌ آمدند و از او سؤال‌ نموده‌ گفتند: "استاد، موسي‌ براي‌ ما نوشته‌ است‌ كه‌ اگر مردي‌ برادري‌ داشته‌ باشد كه‌ بميرد و از او زني‌ باقي‌ بماند اما فرزندي‌ نداشته‌ باشد، وي‌ آن‌ زن‌ بيوه‌ را عقد نمايد و براي‌ برادرش‌ نسلي‌ به بار آورد. هفت‌ برادر بودند، اولي‌ زني‌ گرفت‌ و بي­آنكه‌ نسلي‌ باقي‌ گذارد، مرد. دومين‌ برادر آن‌ زن‌ را گرفت‌ و بي‌­آنكه‌ نسلي‌ باقي‌ گذارد، مرد. سومين‌ برادر نيز تا هفتمي‌ و هيچ­يك‌ از هفت‌ برادر نسلي‌ باقي‌ نگذارد. سرانجام‌ زن‌ نيز مرد. پس‌ در روز قيامت‌ وقتي‌ رستاخيز نمايند، زن‌ كداميك‌ از ايشان‌ خواهد بود، چون‌ هر هفت‌ تن‌ او را به‌ زني‌ گرفته‌ بودند؟" عيسي‌ به‌ ايشان‌ گفت‌: "آيا گمراه‌ نيستيد چون‌ نه‌ كتاب‌ مقدس‌ را مي‌شناسيد و نه‌ قدرت‌ خدا را! چون‌ وقتي‌ از ميان‌ مردگان‌ برمي‌خيزند ديگر نه‌ زن‌ مي‌گيرند و نه‌ شوهر مي‌كنند بلكه‌ چون‌ فرشتگان‌ در آسمان‌ مي‌باشند. و اما در مورد اينكه‌ رستاخيز مردگان‌، آيا در كتاب‌ موسي‌ نخوانده‌ايد، در متن‌ بوقه‌ مشتعل‌، كه‌ چگونه‌ خدا به‌ او گفت‌: "من‌ هستم‌ خداي‌ ابراهيم‌، خداي‌ اسحق‌ و خداي‌ يعقوب‌". او خداي‌ مردگان‌ نيست‌، بلكه‌ خداي‌ زندگان‌ است‌. شما سخت‌ در اشتباهيد".
اين است سخن خدا. - ستايش بر تو، اي مسيح.
 
تعمق
صدوقيان‌ كه‌ خود منكر رستاخيز مردگان‌ بودند، مي‌خواستند با عنوان‌ كردن‌ يك‌ سوال‌ پيچيده‌ عيسي‌ را به‌ خيال‌ خودشان‌ به‌ دام‌ اندازند. عيسي‌ در جواب‌ آنان‌ كه‌ رستاخيز را به علت‌ گمراهي‌ و عدم‌ آگاهي‌ از قدرت‌ خدا رد مي‌كردند توضيح‌ مي‌دهد كه‌ قيامت‌ مردگان‌ بازگشت‌ به‌ زندگي‌ كنوني‌ و ادامه‌ آن‌ نيست‌، بلكه‌ آغاز حيات‌ نوين‌ و جاوداني‌ است‌ كه‌ با زندگي‌ كنوني‌ ما كاملاً متفاوت‌ است‌ و عيطه‌ خداي‌ زنده‌ مي‌باشد.
٭ همه‌ ما ممكن‌ است‌ مثل‌ معاصرين‌ عيسي‌ عقايد غلطي‌ در مورد حيات‌ جاويدان‌ داشته‌ باشيم‌. سعي كنيم‌ خود را از اين‌ عقايد غلط‌ و خرافات‌ پاك‌ كنيم‌ و بدون‌ كنجكاوي‌ براي‌ دانستن‌ تمام جزئيات‌، ايمان‌ داشته‌ باشيم‌ كه‌ حيات‌ جاويدان‌ در اتحاد زيستن‌ با خداي‌ زندگان‌ است‌.
٭ نويسنده‌اي‌ به‌ نام‌ لوئي‌ اولي‌ مي‌گويد: "بهشت‌ يا بر زمين‌ آغاز مي‌شود، يا اصلاً آغاز نمي‌شود". آيا ايمان‌ داريد كه‌ بذر حيات‌ جاويدان‌ در شما كاشته‌ شده‌ و بايد از همين‌ حالا افكار و اعمال‌ و همه‌ ابعاد زندگي‌ شما متوجه‌ اين‌ هدف‌ باشد و صرفاً براي‌ اين‌ دنيا زندگي‌ نكنيد؟
 

 


فارسی کاتولیک
پرسشگر

درودهای فراوان به دست ادر کاران این سایت خوب سوالی یرای من در ذهنم به وجود آمده چرا مسیحیان ایران در برابر کلیسای جماعت ربانی سکوت کرده اند؟ کار را بجایی رسانده اند که ضد کتاب مقدس موعظه می کنند! کشیش انجا خود را شبان کلیسا معرفی کرده و در تعلیمات آنجا اعلام کرده ما خدا هستیم بیایید مارا بپرستید و سجده کرده و عبادت نمایید! افرادی که دت مسیحیت خود پافشاری نماید به اشکال مختلف آن فرد را تحت فشار روحی قرار میدهند در این کلیسا دروغ گفتن جایز است! در مورد دیگران به راحتی قضاوت می کنند! زمانیکه به این افراد گفته می شود که ما نمی توانیم در مورد دیگران قضاوت کنیم می گویند ما می توانیم چونکه ما خداوند هستیم با آرزوی موفقیت هرچه بیشتر شما

فارسی کاتولیک
پرسشگر

با درود و فیض خداوندمان مسیح همواره همراه شما باشد. در ابتدا با تشکر از شما میخواستم یک برنامه مطالعاتی به من بدهید که بر اساس آن ایمانم تقویت شود. در پناه خداوندمان مسیح.

فارسی کاتولیک
پرسشگر

نگاه کاتولیک به مقوله جادو و جادوگری و دعا نویسی ، فالگیری و از این قبیل کارها چگونه هستش . قبلا از ایجاد سایت خوب و تاثیر گذار شما تشکر میکنم . ضمنا عمیقا دعا میکنم که قلب یک یک ایرانیان به خواست پدر توجه مسیح و توسط روح القدس لمس بشه و نجات و رهایی و آزادی برای مردممون به لطف کار عظیم خدا صورت بگیره . در نام قدوس خداوند عیسی دعا کردم آمین

فارسی کاتولیک
پرسشگر

باعرض سلام خدمت عزیزان خداوندم عیسی مسیح ؛ من از فرقه پروتستان هستم اما ایمان دارم تمام ما که به خداوند تثلیث معتقدیم وباور داریم ، در مقابل خدا از حق یکسانی برخورداریم ؛؛ چه پروتستان ، چه کاتولیک ویا ارتودوکس ... سوالی که دارم در مورد حضرت مریم هستش و علت پرستش اون حضرت رو خواستم بدونم ؛ آیا جز این هستش که این بانوی محترم تنها مادر زمینی و جسمانیه عیسی هستش و آیا جز این هستش که این بانو تنها به انتخاب خدا بود که مسئولیت این امر مهم رو به عهده داشتند ؟

فارسی کاتولیک
پرسشگر

فکر کنم این طور شنیده ام که بعضی از اناجیل جعلی تاثیر عمده ای بر تفکرات کاتولیکی داشته اند. آیا این مطلب حقیقت دارد؟

فارسی کاتولیک
پرسشگر

اناجیل جعلی تا چه اندازه ارزشمند هستند؟

فارسی کاتولیک
پرسشگر

بهترین ترجمه کتاب مقدس برای خواندن کدام است؟
slider_img

15 اردیبهشت 1399

تعیین یک روز جهانی برای دعای دسته جمعی به منظور پایان دادن به بحران کرونا


کمیته عالی برادری بشری واتیکان خواستار تعیین یک روز جهانی برای دعای دسته جمعی به منظور پایان دادن به بحران کرونا در جهان شد.

15

اردیبهشت
1399
slider_img

28 آبان 1398

پاپ فرانسیس از ۱۵۰۰ بی‌خانمان میزبانی کرد


پاپ فرانسیس روز یکشنبه ۲۶ آبان مصادف با روز جهانی فقرا میزبان ۱۵۰۰ بی خانمان و نیازمند بود.

28

آبان
1398
slider_img

28 آبان 1398

کلیسای انجیلی همدان، انبار و سنگ قبرهایش پارکینگ ماشین‌‌ها‍ شد!


در سایه بی‌‌توجهی مسِئولان میراث فرهنگی یکی از قدیمی‌‌ترین بناهای کلیسایی در استان همدان به انباری و پارکینگ تبدیل شده است.

28

آبان
1398